Diskuse

Úterý
21.4.2009
Zpět
 • AH:

  Jak se tak dívám na počasí, stany budou místo slunečníků. Vyhrožují až třicítkou????

 • Jirka K.:

  Instrukce pro všechny, kteří se zúčastní oslavy 6.8. na letišti v ČT. Sraz na letišti kolem 14 hodiny. Určitě se bude i létat, tak si vezměte modely všeho druhu. Také si nezapomeňte vzít “pulitr”. Nad lavičky postavíme stany, což nám dá 4x12m zastřešené plochy. Tak i v případě nepříznivého počasí se bude kam schovat. Ale doufejme, že nám počasí bude přát, a tak si i pěkně zalétáme.

 • AH:

  MR F5J v Hořicích.
  Sobota vedro a téměř bezvětří. Občas to nenosilo, tak v prvních kolech bylo hodně nul, nebo se nenalétalo. V neděli zataženo občasné mrholení a odpoledne pořádný déšť, ktrý trval do 14 hod. a potom se MR ukončilo bez finále. Mistr republiky se stal Luďa Novotný z Chomutova, 2. Luboš Pazderka a 3. Radek Malčík. Startovalo 44. soutěžících. Já jsem skončil 17. V sobotu dvě pětistovky, jinak dobré. Pavel Svoboda 13. místo. Ostatní elektroletci z Č. Třebové se nezúčastnili.

 • Jirka K.:

  Zdá se, že letní soutěž RC-V2 v České Třebové bude mít velmi slušnou účast. Zjišťoval jsem kdo se bude účastnit a zatím to vypadá na 22 soutěžících.

 • AH:

  Petře, strategie byla jednoduchá. Letět do určitého místa co nejdál nad les a tam čekat až ostatní začnou padat v rotoru nad hranou lesa. Potom přiletět nad ně a počkat až přistanou. Zároveň hlídat výšku při vypnutí motoru, aby nebyla nad 200 m. Já měl výšky mezi 133 až 195 m. Někteří i 270 m.Létal jsem s érem dováženým na cca 2,40 kg. A hlavně se dařilo!!!!

 • Petr L:

  Ahoj Lojzo
  Gratulace k pěknému výsledku. Vypadá to, že na stará kolena se z tebe stává drtič do obtížných podmínek :o )

 • AH:

  Eurotour F5J v Holíči se zúčastnilo 52 soutěžících z 8 zemí za extrémního počasí.
  Za lesem přes který foukalo, byli nárazy až 8 m/sec. Nevím kolik to bylo nad lesem? Navíc před koncem 4 kola začalo pršet a pršelo až do půlnoci. V neděli se vítr zmírnil na 5 m/sec, opět přes les. Toto počasí mně vyhovovalo. Létalo se na to kdo vydrží nejdéle ve vzduchu a nějak přistane ve své blízkosti. Ve druhém kole jsem bral 1000 b. za čas 5:37 přistání 0. Koštanův zeť, Belgičan mně přelétal o 10 sec. a přistál za 35, ale měl výšku 231 m a já 195 m. On z toho mněl 872 b. A podobně to bylo i v ostatních skupinách i ve finále do kterého jsem postoupil z 6 místa ze strátou 360 b na prvního, ale měl jsem o 500 bodů víc nž 12 finalista. Ve finále jsem nezvládnul první a třetí let a skončil jsem 11. z 12. Zvítězil Vlasta Vostřel před Radkem Malčikem a Haasem Hermanem (AUT). Do finále nepostoupili borci jako Primoš Rižner, Jura Adámek, vítěz ze Sázavy Majerčík a další piloti ze špice F5J. V kategorii 60+ jsem vyhrál.

 • AH:

  Za slunečného počasí se v úterý 5.7., ( státní svátek) uskutečnila na modelářském letišti v Sázavě
  Soutěž historických modelů dle pravidel SAM. Startovalo 49 modelů v sedmi kategoriích. Nejpočetnější kategorii, kde startovalo 16 větroňů vyhrál A. Hrabáček, Z. Nespěchal obsadil 9 místo. Z našeho klubu startoval ještě Zdeněk v malých větroních do plochy 34 dm2 a obsadil 3. místo. V ostatních kategoriích, elektro nebo motorové, nikdo z našich členů nelétal.
  Poděkování patří také Luďkovi Prokopovi a Věnkovi Beranovi za spolupráci při organizaci soutěže.

 • AH:

  Víkendového MČR F3J se z našeho klubu zúčastnilo 10 členů. Celkem startovalo 37 pilotů. Za slunečného počasí se stal mistrem ČR Jan Vácha z LMK ČT, druhý byl Jarda Vostřel LMK Litomyšl a třetí Luboš Pospíšil LMK ČT!! Mezi 9 finalistů ještě postoupil Jakub Lžíčař, celkově 5 a Věnek Beran 7. Další členové se umístili 16. J. Kadlec, 21. P. Svoboda, 24. A. Hrabáček, 30. L. Pospíšil jun., 31. Z. Nespěchal, 34. Ivoš Lžíčař a 37. Tomáš Vágner, který po dobrém začátku z pracovních důvodů soutěž nedokončil.
  Za pěknou soutěž zaslouží poděkování pořadatelé z Náchoda pod vedením Radka Téra a Jardy Eichlera.

 • Napsat komentář

 • Váš e-mail nebude zveřejněn.