Úterý
21.4.2009
Zpět
  • Zdeněk Nespěchal:

Docela dobře, Jirka vyhlál(-17), druhý Malinský Michal (-25) a moje maličkost třetí (-32), v sobotu v Hořicích jsem byl ještě o dvě místa lepší (-7). Dařilo se.

• AH:

Jak to létalo v Ústí???

Také gratuluji, Věnku.

• Petr L:

Velká gratulace, Věnku. Bomba!

• Z.V.- OREL:

Neoficiální mistrovství světa F5J- Trnava 1.Věnek Beran 2.Rok Korber 3.Radek Malčík – velká gratulace

• Jirka K.:

Davidovi jsem už volal. Také bych mu doporučil Jardu, ale Mód na vysílači má jinak než řídí Jarda. Nějak jsem se s ním domluvil. Ale pak mu dám kontakt na kluky z Lanškrouna, protože David je z Výprachtic.

Nazdar, Davide, máme v klubu jednoho člověka, který by se Tě mohl ujmout, je to Jarda Tupec, zkus zavolat na 737185456,klidně se na mne odvolej.

• David:

Dobry den,chtěl bych poprosit někoho z vašeho klubu jesti by mě nenaučil letat rc modelem pelikam 1500.4 kanal.Je mi 41let a se synem jsme si koupily od modelaře letadlo.Jednou s nama šel nam ukazat zaklady letaní.Do te doby jsme letaly jenom s větroni.Ale teď chodime sami a co let tak lepení.Už jsem s toho zoufalí,tak jsem vas chtěl někoho poprosit jestli by si na nas neudělal čas.děkuji Kubeš Tel.604126094

• AH:

Na víkendových závodech Interturné v Dubnici nad Váhom se zadařilo! Celkově 4 a v 60+ 1. místo. Vyhrála Valentina Budseroha, 2. Luďa Novotný, 3. Zdeněk Malčík čtvrtý já. Ostatní finalisti (bylo nás 10)se vycukali ve druhém finálovém kole na malých výškách a skončili s nulou. Ve středu jedeme do Trnavy, kde od čtvrta je otevřené MS F5J.

Tak teď už tam jsou, senioři mají v družstvech bronz, a jednotlivci – Ducháň 15. Rajšner 16. a Vostřel 25., předpokládám, že finále bude pro prvních 12 max 14, takže asi bet nás, Němci mají ve dvanáctce všechny tři a mají zlato, stříbro Italové, ale ti mají ve finále jen jednoho. “Hucul” postupuje suverénně z prvního místa, na absolutní max mu chybí 0,3 bodu.

• Anonymní:

Na oficialnich strankach stale nejsou konecne vysledky :)

• Pavel H:

Tak to shrnu tady. Kvuli spatne predpovedi pocasi na patek a sobotu se dnes ukoncil zaklad. Zitra rano 8:00 (patek) se leta finale. Snad 6 ko, seniori a 6 kol juniori. Nasi se do finale nakonec nedostali i kdyz duchy po uzasnem finisi se v predposlednim kole na 11 misto dostal ale v poslednim pokazil. Pokud se da – 4,5 rict pokazil. Ale tymy se z 8 propracovali az na bednu 3ti. Jinak vse vcetne vsech detailu u mne na FB. V zakladu nejlepsi 58 a 100

• Pavel H:

Tymy treti misto, ve finale nikdo

Pavel Hofer na FB píše, že pro špatnou předpověď na zítřek a sobotu, dnes skončila základní kola a zítra se brzy po ránu letí finále. Tam máme z 11. místa Jirku Ducháně.

Mýlil jsem se, myslel jsem, že osmé kolo je konečné, ale letělo se deváté, junioři nic nezachránili, ale Jirka Ducháň je 11. a Marin Rajšner 17, jestli se bude létat dál, tak ještě není nic ztraceno. Podrobný program mistrovství jsem nikde nenašel.

• AH:

Kolik se bude ještě létat kol? Finále bude až v sobotu? Nebo né?

Tak letos to nedopne, jednou ten hubený rok musel přijít. Ale stejně smekám klobouk, ztrácet 17 bodů a nebýt ve finále, to za úctu a uznání zaslouží. A ztrácet 75 bodů v družstvech, což dá “Jen” 5. místo, to je k vzteku. Vyrovnanost a výkonnost je obrovská. 1. postupuje všem nechvalně známý “Hucul” a ztrácí na maxe 0,3 bodu, a třináctí Litva a Hollein 14,2 bodu. Žádná chyba se neodpouští.

• Pavel H:

Neletalo, dnes po obede se zacalo. Info u mne na FB

• AH:

Ve Vipavě se asi bojuje s větrem? V pondělí se nelétalo?

• Jirka L:

Ahoj všichni.
    Kamarád musí z důvodu stěhování zmenšit skladové zásoby modelářského materiálu. Třeba někoho z vás jeho nabídka zaujme. Viz odkaz.

P.S. Mirelon mám zamluvený a rozhodně ho nikomu nedám :-)

Předzávod ve Vipavě pro nás nic moc, ve finále nikdo, ze Slováků jen Litva mladší, náš nejlepší Ducháň – 19., Hofer P. – 22., Rajšner M. – 33., Vostřel J. ml. – 47., Mokříž – 51., Bruner ml. – 84., Hofer Fr. – 90., Pospíšil ml. – 95., Vostřel st. – 103., Pospíšil st. – 112. a Bruner st. – 117. Výsledkovka je u Hofera P. na facebooku. Vyhrál Wurst, nejkratší vleky 1,5 vteřiny.

• AH:

Jak se tak dívám na počasí, stany budou místo slunečníků. Vyhrožují až třicítkou????

• Jirka K.:

Instrukce pro všechny, kteří se zúčastní oslavy 6.8. na letišti v ČT. Sraz na letišti kolem 14 hodiny. Určitě se bude i létat, tak si vezměte modely všeho druhu. Také si nezapomeňte vzít “pulitr”. Nad lavičky postavíme stany, což nám dá 4x12m zastřešené plochy. Tak i v případě nepříznivého počasí se bude kam schovat. Ale doufejme, že nám počasí bude přát, a tak si i pěkně zalétáme.

• AH:

MR F5J v Hořicích.
    Sobota vedro a téměř bezvětří. Občas to nenosilo, tak v prvních kolech bylo hodně nul, nebo se nenalétalo. V neděli zataženo občasné mrholení a odpoledne pořádný déšť, ktrý trval do 14 hod. a potom se MR ukončilo bez finále. Mistr republiky se stal Luďa Novotný z Chomutova, 2. Luboš Pazderka a 3. Radek Malčík. Startovalo 44. soutěžících. Já jsem skončil 17. V sobotu dvě pětistovky, jinak dobré. Pavel Svoboda 13. místo. Ostatní elektroletci z Č. Třebové se nezúčastnili.

• Jirka K.:

Zdá se, že letní soutěž RC-V2 v České Třebové bude mít velmi slušnou účast. Zjišťoval jsem kdo se bude účastnit a zatím to vypadá na 22 soutěžících.

• AH:

Petře, strategie byla jednoduchá. Letět do určitého místa co nejdál nad les a tam čekat až ostatní začnou padat v rotoru nad hranou lesa. Potom přiletět nad ně a počkat až přistanou. Zároveň hlídat výšku při vypnutí motoru, aby nebyla nad 200 m. Já měl výšky mezi 133 až 195 m. Někteří i 270 m.Létal jsem s érem dováženým na cca 2,40 kg. A hlavně se dařilo!!!!

• Petr L:

Ahoj Lojzo
    Gratulace k pěknému výsledku. Vypadá to, že na stará kolena se z tebe stává drtič do obtížných podmínek :o )

• AH:

Eurotour F5J v Holíči se zúčastnilo 52 soutěžících z 8 zemí za extrémního počasí.
    Za lesem přes který foukalo, byli nárazy až 8 m/sec. Nevím kolik to bylo nad lesem? Navíc před koncem 4 kola začalo pršet a pršelo až do půlnoci. V neděli se vítr zmírnil na 5 m/sec, opět přes les. Toto počasí mně vyhovovalo. Létalo se na to kdo vydrží nejdéle ve vzduchu a nějak přistane ve své blízkosti. Ve druhém kole jsem bral 1000 b. za čas 5:37 přistání 0. Koštanův zeť, Belgičan mně přelétal o 10 sec. a přistál za 35, ale měl výšku 231 m a já 195 m. On z toho mněl 872 b. A podobně to bylo i v ostatních skupinách i ve finále do kterého jsem postoupil z 6 místa ze strátou 360 b na prvního, ale měl jsem o 500 bodů víc nž 12 finalista. Ve finále jsem nezvládnul první a třetí let a skončil jsem 11. z 12. Zvítězil Vlasta Vostřel před Radkem Malčikem a Haasem Hermanem (AUT). Do finále nepostoupili borci jako Primoš Rižner, Jura Adámek, vítěz ze Sázavy Majerčík a další piloti ze špice F5J. V kategorii 60+ jsem vyhrál.

• AH:

Za slunečného počasí se v úterý 5.7., ( státní svátek) uskutečnila na modelářském letišti v Sázavě
    Soutěž historických modelů dle pravidel SAM. Startovalo 49 modelů v sedmi kategoriích. Nejpočetnější kategorii, kde startovalo 16 větroňů vyhrál A. Hrabáček, Z. Nespěchal obsadil 9 místo. Z našeho klubu startoval ještě Zdeněk v malých větroních do plochy 34 dm2 a obsadil 3. místo. V ostatních kategoriích, elektro nebo motorové, nikdo z našich členů nelétal.
    Poděkování patří také Luďkovi Prokopovi a Věnkovi Beranovi za spolupráci při organizaci soutěže.

• AH:

Víkendového MČR F3J se z našeho klubu zúčastnilo 10 členů. Celkem startovalo 37 pilotů. Za slunečného počasí se stal mistrem ČR Jan Vácha z LMK ČT, druhý byl Jarda Vostřel LMK Litomyšl a třetí Luboš Pospíšil LMK ČT!! Mezi 9 finalistů ještě postoupil Jakub Lžíčař, celkově 5 a Věnek Beran 7. Další členové se umístili 16. J. Kadlec, 21. P. Svoboda, 24. A. Hrabáček, 30. L. Pospíšil jun., 31. Z. Nespěchal, 34. Ivoš Lžíčař a 37. Tomáš Vágner, který po dobrém začátku z pracovních důvodů soutěž nedokončil.
    Za pěknou soutěž zaslouží poděkování pořadatelé z Náchoda pod vedením Radka Téra a Jardy Eichlera.