Diskuse

Úterý
21.4.2009
Zpět
 • Zdeněk Nespěchal:

  Malé doplnění, Lojza píše o prostějovských V2, bylo nás tam 13. V sobotu se létalo v Uničově MR RCVS, ani tam se nám nedařilo, ale vítězem je Jiří Rajšner.

 • AH:

  V sobotu i v neděli se létali soutěže na kterých byl Jirka a nic?
  V neděli v Uničově se nás sešlo jen třináct na RCV2. Vyhrál J. Rajšner. Z našeho klubu jsme byli tři a obsadili místa v druhé polovině. Jirka 1541, já 1539 a Zdenek Nespěchal 1536. Výsledkovku nemám.

 • AH:

  Všem pořadatelům víkendové soutěže Erotour F5J děkuji za zodpovědné plnění funkcí. Zvláště pak Vaškovi Jeništovi a Mirkovi Minaříkovi za perfektní řízení letů. Soutěžícím za bezproblémový a kamarádský průběh soutěže.
  Díky AH.

 • AH:

  Odložená soutěž RCV2 se létala na 1. máje za slunečného a hlavně chytrého počasí. Sešlo se nás pouze 13, jelikož v Podhořanech se souběžně létala F3Jéčka.
  Vyhrál Jirka Loutocký s výkonem 1554, 2. Věnek Beran 1550, 3. Zdenek Vojkůvka 1547.
  Organizátoři děkují všem za hladký a klidný průběh soutěže.

 • Luboš M:

  Ještě koémpletní pořadí po finále:
  1.Pospisil Lubos
  2.Vostrel Jaroslav
  3.Hofer Pavel
  4.Duchan Jiri
  5.Pospisil J Lubos
  6.Rajsner Martin
  Ve finále se třeba i třikrát opakovalo. V prvním letu šel do plných pouze Jarda a ve druhém Luboš, Pavel(létal s Perfectem) a Jirka Ducháň.

 • Luboš M:

  Soutěž F3J v Podhořanech vyhrál po finálových kolech ve velmi těžkých podmínkách Luboš Pospíšil. Za zmínku stojí i 5. místo Luboše Pospíšila mladšího!

 • Jirka K.:

  Dnes jsme byli na soutěži RCVS v Podhořanech. Létalo 30 soutěžících. Zdenek N. se umístil na krásném třetím místě (-10). Já někde daleko za ním na osmém místě.

 • Zdeněk Nespěchal:

  NO , na sobotu to bude v Podhořanech lepší, severák do 3 m/s a 16 °C. Neděle ve Třebové bude chladnější, meteoskop zatím nepodrobně přeháňky, Windguru zataženo, SV 5 až 7 m/s, ale voda až v 17 hod. Zítra bude předpověď přesnější, uvidíme.

 • AH:

  Jak bude v neděli??? Díval jsem se na čtyři předpovědi a všude déšť??? Třeba to změní??

 • Tomaš:

  Výsledky Rcv2 Uničov: 1. P.Loutocký, 2. Z.Nezpěchal, 3. T.Hlavinka. 4. Z.Vojkůvka….

 • Jirka K.:

  Včera jsme byli na soutěži RC-V2 v Uničově. Sešlo se tam více časoměřičů než soutěžících. Nakonec nás létalo 8. Zdenek N. skončil na nádherném druhém místě. Já tedy sedmý z osmi, ale kdyby tam nebyli časoměřiči mohlo to být určitě lepší. Foukalo 6m/s a občas poletoval sníh.

 • AH:

  Jirko, žádný článek neodstraňuj!! Máš pravdu. Pokud někdo pořádá soutěž, tak ví co je potřeba zařídit a mimo jiné také u většiny kategorií časoměřiče!! Považuji za špatné pořádat soutěž, jen aby si organizátor nasbíral body do žebříčku a to ostatní nechal osudu, ono to nějak dopadne. K Petrovi L. V Prostějově nebo Uničově byli vždy soutěže dobře organizované a ty čtyři časoměřiče vždy byli!! Oni sami nepřijdou, to se jim musí včas říct!! A tak to je i jinde. Pokud někdo začne soutěž organizovat v pátek večer a v sobotu je závod, tak má asi problém.

 • AH:

  Tak jsme absolmovali první letošní velkou českou soutěž F5J v Hořicích. Startovalo 44 soutěžících z devíti startovišť a 5 rund v jednom kole. Počasí dobré, většinou vítr do 2 m/sec teplota kolem 12°. Na finále se trochu ochladilo a zesílil vítr. Co se týká organizace, vše OK. Pět kol se odlétalo od 9,35 do 15 hod. bez přestávky. Výsledky po odlétání kola byli do 5 min. zveřejněny. A to nejlepší, soutěž organizovalo 5 lidí a z toho ředitel létal! Pan Školník organizoval létání a zapisoval výsledky. Tři členové měli na starosti kantinu.
  Za celou soutěž nebyl podán žádný protest a to hlavní čas měřili pomocníci!!!
  Z ČT nás startovalo pět. Věnek Beran skončil na výborném 2. místě, Pavel Svoboda byl 11. já 14, Luděk Prokop 25 a Tomáš Vágner díky zbytečnému riskování (dvě 0) 41.

 • Jirka K.:

  Pojedeme, ale jak píšeš budeme muset vytáhnout zimní věci. Na ráno píšou dokonce slabé sněžení (meteoskop). A ten vítr – no to bude pohodička. Jsem rád, že nebudu muset řídit, a tak se budu moci zahřívat i vnitřně.

 • Zdeněk Nespěchal:

  V neděli bude Uničov na kožich, 6°c a 8 m/s severák, ale pojedeme, viď Jirko.

 • Ivo Lžičař:

  Petře, máš pravdu, že běžné soutěže, bez dotací, na které zakoupíš jen poháry, kafe, cukr a zaplatíš časoměřiče jdou téměř vždy finančně do mínusu…

 • Petr L:

  Nazdar Jirko K
  Nechci v této debatě nikomu stranit. Ale mám dojem, že v pohledu na tuto věc se dost často uplatňuje princip “člověk míní – realita mění”. My pořádáme pouhé dvě soutěže za sezonu a i tak máme čím dál větší problém sehnat pár lidí na měření (i když to nedělají úplně zadarmo). Zatím to u nás jakž-takž funguje díky tomu, že všechno, co se vybere na startovném se hned na zajištění soutěže “spotřebuje” (a i tak to občas nestačí). Taková je naše realita …

 • AH:

  Jen tak pro všechny, jedná se o soutěž loni v Hořicích, kde mě chodil měřit kamarád z historiků, jak to dělali jiní startující nevím. Ale je pravda, že čím blíž k Praze, tím víc se využívá samoměření! Na moravě nebo slovensku je to ani nenapadne!!!!

 • Jirka K.:

  Omlouvám se všem zúčastněným a dotčeným v této diskuzi. Nevěděl jsem, že i soutěže F5J se pořádají bez časoměřičů. Měl jsem smůlu, že na soutěžích kde jsem byl tak měli časoměřiče a tak jsem špatně vyhodnotil úroveň soutěží. Je až s podivem kde tyto časoměřiče pořadatele sehnali. Jak jsem pochopil, tak ono na soutěžích o to měření zas až tak nejde. Žádám tedy Ivoše, aby můj článek na úvodní stránce odstranil. A já si jen přeju, abych se s anomálií jako je časoměřič na soutěžích setkával co nejméně, ale když tam bude asi s tím nic nenadělám. Jenom mě štve, že to pak zkresluje můj úsudek a myslím si, že ten časoměřič zvyšuje úroveň soutěže.

 • AH:

  Chlapci nehádejte-se, stejně se nic nezmění! Některý klub má dostatek členů, kteří jsou ochotni chodit měřit, jinde asi moc v klubu nespolupracují, nebo mezi sebou nekomunikují a mají problémy. Jinde to mají jako soukromou záležitost a nikoho k tomu nepotřebují. V ČT je to vždy celoklubová záležitost. Osobně si myslím, že soutěže které se někam započítavají by měli být dle Sportovního řádu a pokud zaplatím startovné, sám si rozhodnu zda budu či nebudu měřit!!! Nikdo mně k tomu nemůže donutit!! Nebo jó?? V sobotu jedu na F5J soutěž, kde je v propozicích také “samoměření” a na lavičle u maringotky sedí několik starších členů, které znám z historiků.

 • Jirka K.:

  Ahoj Martine R.
  Zbytečně se rozčiluješ. Já jsem psal o úrovni soutěží, svačina – nesvačina. Jen jsem pravdivě srovnával podmínky na soutěžích. Prostě někde dostaneš svačinu a jinde zas můžeš dělat časoměřiče. Jednoduše jsem jen popsal jak to dělají na soutěžích RCVS, kterých jsem se zúčastnil. Kdyby fungovalo to měření jak píšeš, tak by i v dalších sportech při soutěžích nebyli potřeba rozhodčí a nikdo kdo by něco oficiálně měřil, ale měřili by si to sportovci mezi sebou. Naprosto respektuji, že na vašich soutěžích RC-V2 to děláte bez časoměřičů. Já jen popisuji jak kde to chodí. Co se týče “přijeďte na pořádné závody”, tak ve stejném termínu jsou závody pořádané našim klubem. Mě to tedy vyznělo, že ty pořádné závody jsou určitě někde jinde než u nás. Děkuji za tvou reakci a hodně štěstí v létání.

 • Martin R.:

  Ahoj Jirko K.
  Děkuji za tvůj názor. Naprosto respektuji. Asi jsem zatím ještě nedospěl k tomu, abych vybíral soutěže podle toho jestli tam dostanu svačinu. Nebo jestli mi někdo zmáčkne stopky. Nevím o nikom kdo létá v ČR F3J, že by mu vadilo když ho změří kamarád ze startovište. Nikdy jsem neslyšel o nějaké reklamaci.
  Mimochodem na F3J v Poříčí časoměřiči letos byli.
  Dále si nemyslím, že to ti kluci co nám měřili delali pro peníze, dnes je problém sehnat cca 7 lidi na jeden den a co teprve na dva např. V létě.
  Že se to daří vám, je dobře a jen tak dál. Bohužel mi tady ty možnosti takové nemáme.
  Dále moje nabídka na ” pořádné závody”není myšlena jako vitka jiným kategoriím.
  Tím bych toto téma z mé strany uzavřel.
  Ještě jednou děkuji za tvůj příspěvek a hodně štěstí v létání.

 • Ivo Lžičař:

  Na hlavní stránce je nový příspěvek Jirky K.

 • Jirka R.:

  Ahoj Jirko,
  termín F3J 30.4.-1.5.2016 je kapitola sama pro sebe.To je spíš otázka na Miloše.
  Pokud uděláte dvojzávod v jeden den a nebude se to třískat s F3j, tak by to šlo. Ale uznej, ty bys najel 500 km ,aby sis 4x na 7 minut skočil?

 • Jirka K.:

  Čau.
  Tak jen pro info: 30.4.jsou RCVS v Podhořanech a podle toho kolik se tam chystá létat soutěžících, tak konec bych odhadoval 15 až 16h. Tak si myslím, že soutěž F3J se měla dát jinam. Co se týče pořádných závodů, tak přijeďte 1.5. na RC-V2 do České Třebové kde můžete létat bez omezení v prostoru a v rámci 100,- Kč startovného bude k dispozici i nějaké malé občerstvení.

 • Martin R.:

  Ahoj klucí,
  jen pro info 30.4-1.5 jsou F3J v Podhořanech. Tak si soutěž dejte jinam a radši si přijeďte konečně zalítat na pořádný závody :)

 • Jirka K.:

  Dohodl se náhradní termín soutěže na neděli 1.května.

 • Jirka K.:

  Vypadá to hodně špatně. Ani podle radaru to nevypadá na nějaké zlepšení. Na letišti asi už jenom dohodneme na kdy soutěž přesunout. Ani ten zítřek nevypadá moc nadějně.

 • M. Horák:

  bude chcát celou sobotu nikam nejedu Míra La

 • Zdeněk Nespěchal:

  V 8:30 jsem tam, tedy na letisku.

 • Napsat komentář

 • Váš e-mail nebude zveřejněn.